KREATOR SYNCHRONIZACJI RYNKU ZA SYGNAŁEM TD OSTRZEGA PRZED ODWRÓCENIEM KIERUNKU PRZEPŁYWU BITCOINÓW

Bitcoin nagłówki gazet ukazują się na całym świecie finansów, ponieważ nawet inwestorzy o wysokim stopniu zamożności starają się dowiedzieć więcej na temat najlepszych aktywów kryptograficznych i ich potencjału jako magazynu wartości. W związku z tym, że nie tylko 500% ROI generujący zwrot z inwestycji w 2020 roku, ale także długoterminowe prognozy cen Bitcoin’a, klasa aktywów przyciągnęła ekspertów ze wszystkich dziedzin życia.

Nowi przeciwnicy wyszli na przeciw modelowi „stock-to-flow“ Planu B, podczas gdy inni zniechęcają zwolenników cyfrowej narracji o złocie, która buduje impet. Dodając do obecnego sceptycyzmu wobec niedawnego rozwoju kryptojańskiej waluty, czarodziej czasu na rynku, Thomas Demark, twierdzi, że niedawny trend wzrostowy jest „wyczerpany“, co może doprowadzić do jego odwrócenia. Oto dlaczego to wezwanie jest czymś, co inwestorzy kryptoreklamujący muszą być ostrożni, ale także dlaczego wciąż istnieje nadzieja, że ekspert nie będzie poprawny w oparciu o narzędzie, które sam stworzył.

RAJD BITCOINÓW PRZYCIĄGA NAJLEPSZYCH ŚWIATOWYCH ANALITYKÓW, NOWYCH BOGATYCH INWESTORÓW

Bitcoin nie jest już aktywem tkwiącym w mrocznych cieniach Internetu lub w centrum zainteresowania wyłącznie inwestorów detalicznych. Świat finansów, Wall Street i inwestorzy instytucjonalni zwracają teraz uwagę, a gra zmieniła się na ultra rzadką kryptokurrency.

Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Zagraj teraz!
Korporacje są obecnie właścicielami prawie 1 miliona BTC niewielkiej ilości 21 milionów monet, a trend, w którym firmy chronią swoje skarby za pomocą tego środka, dopiero się rozpoczął.

Nie ma nawet wystarczająco dużo BTC, aby wszyscy światowi milionerzy mogli kupić jedną całą monetę, a teraz nawet miliarderzy zaczynają zdobywać je tak szybko, jak tylko mogą.

Spowodowało to tendencję wzrostową, która doprowadziła do zwrotu z inwestycji na poziomie 500% w 2020 r. – roku, w którym pieniądze są problemem dla wszystkich, a sposób ochrony bogactwa stał się krytycznym problemem.

Ograniczona podaż Bitcoina i mechanizm nagród blokowych gwarantuje, że Bitcoin dobrze spełnia tę rolę, a teraz świat zdaje sobie z tego sprawę. Aktywa po prostu ustanowiły nowy rekord cenowy, a w przeszłości, kiedy to się dzieje, pociąg odjeżdża ze stacji i krypto waluta nie przestaje pompować, dopóki nie osiągnie nowego szczytu.

Nawet gdy to wszystko się dzieje, ekspert ds. synchronizacji rynku Thomas Demark uważa, że trend jest „wyczerpany“ i wkrótce może nastąpić jego odwrócenie.

Wykres BTC Symobilik

Istnieje agresywne odliczanie sprzedaży TD 13 na BTCUSD za pomocą TJ Demark’s Symbolik | Źródło: BTCUSD na Symbolik.com

TD SEKWENCYJNY TWÓRCA DEMARKA THOMAS OSTRZEGA PRZED WYCZERPANIEM TRENDU KRYPTOKURWALUTOWEGO

Demark jest twórcą wskaźnika TD Sequential, który przysięgli handlarze kryptoflowymi. Używając przedstawionego powyżej oprogramowania Symbolik do analizy technicznej swojego syna, Demark widzi sygnał, który pojawił się wraz z „dokładnym dniem 18 grudnia 2017 roku, dokładnym dniem niskim 14 grudnia 2018 roku, a następnie dokładnym dniem wysokim 26 czerwca 2019 roku“.

Demark zwraca również uwagę na interesujący pomiar matematyczny z 26 czerwca 2019 r., wysoki do niedawnego Czarny czwartek marca 2020 r. niski. Odejmując huśtawkę 2020 od haju z 2019 roku, otrzymaliśmy 9 985 dolarów. Podwojenie tej liczby daje sumę 19.970 dolarów. Dodając 19.970 dolarów do niskiego poziomu w Czarny Czwartek, cena za BTC jest dokładnie taka sama jak w 2020 roku i wynosi 23.750 dolarów.

Czy rozszerzenia matematyczne i Fibonacciego mogą przewidzieć wynik tego rajdu? |Źródło: BTCUSD na TradingView.com
Wysoki jest również wydłużenie 2 Fibonacciego z przejścia z roku 2019 do 2020, co jest zgodne z matematycznym równaniem Demarka. Sygnał, o którym Demark ostrzega, jest sygnałem 13 „odliczania sprzedaży“, który jest informacją o wyczerpaniu się trendu.

Demark twierdzi, że ten sam sygnał pojawił się na szczycie 2017, na dnie 2018, na haju 2019, a teraz wraca. Inni eksperci ds. synchronizacji rynku, tacy jak zmarły WD Gann, uważali, że rynki zwykle osiągają szczyt i dno w grudniu, co również odpowiadałoby teorii Demarka. Co ciekawe, narzędzia rynkowe Gann’a wspierają ideę Demark’a, a każdy z głównych punktów obrotu jest zbieżny z poziomem Fibonacciego opartym na czasie.

Thomas demark market timing gann bitcoin

Inne narzędzia rynkowe do pomiaru czasu od Gann popierają wezwanie Demarka do obrotu | Źródło: BTCUSD na TradingView.com
Demark przyznaje, że „wydaje się zdradzieckie zajmowanie takiego stanowiska“ w stosunku do potężnie zmieniającego się atutu, ale wierzy w sygnały płynące z jego „połączonych modeli“.

„Oczywiście, w biznesie prognostycznym nie ma żadnej pewności i często rozsądnie jest czekać na potwierdzenie zakończenia trendu, a nie dokonywać śmiałych prognoz“, dodał.

Demark doszedł do wniosku, że chociaż sygnały są silne i były skuteczne w przeszłości, nie może wykluczyć, że sygnały wyczerpania zostaną zignorowane, ponieważ coraz więcej inwestorów spiętrza się w deficytowe aktywa cyfrowe.

Ale Bitcoin może całkowicie zignorować trend wyczerpania i stać się jeszcze silniejszy | Źródło: BTCUSD na TradingView.com
Końcowy wykres przedstawiający wskaźnik sekwencyjny TD Demark jest znany, w miesięcznych przedziałach czasowych pokazuje, co dzieje się, gdy sygnał jest ignorowany.

Bitcoin jest obecnie na TD 9 sprzedaży w miesięcznych ramach czasowych, po tym, co jest zasadniczo dziewięć pozytywnych miesięcy trendu wzrostowego. W przeszłości, kiedy Bitcoin uruchomił dziewięć w miesięcznych ramach czasowych, hossa na rynku aktywów właśnie zaczynała się rozwijać.

Kiedy nadeszło odliczanie 13 sprzedaży, było już za późno i aktywo było w pełni paraboliczne, a FOMO wyniosło krypto walutę na znacznie większe wysokości zaraz po tym.
Używanie tego narzędzia jako sygnału sprzedaży jest od dawna skuteczne w czasie rynku niedźwiedzi, ale w czasie rynku byka wyniki są niezwykle różne. To, jak Bitcoin Era reaguje na ostatni sygnał Demarka, albo zapoczątkuje powrót do trendów niedźwiedzich, albo potwierdzi, że trend jest na razie nie do zatrzymania.